Ładowanie ...

Bity inteligencji

wg metody Glenna Domana

Bity inteligencji to zestaw kart powiązanych tematycznie, dzięki którym w naturalny sposób można przekazać dziecku powszechnie znane fakty i wiedzę encyklopedyczną. Mają stymulować ścieżkę wzrokową małego dziecka, poszerzać jego wiedzę i ćwiczyć pamięć.

Są to na przykład: warzywa, obrazy znanych artystów, dinozaury, instrumenty muzyczne, symbole, kontynenty, kamienie szlachetne, godziny, kwiaty i wiele wiele innych

Platforma MaluchCzyta daje dostęp do największej bazy bitów inteligencji w Polsce. Ponadto dostęp do programu daje również możliwość korzystania z nowo dodanych lekcji i bitów.

Dla osób które nie chcą prezentować kart na komputerze oferujemy możliwość wydruku kart (wcześniej dostosowanych w programie).

Najbardziej unikalną funkcją – niedostępną w konkurencyjnych rozwiązaniach tego typu jest możliwość dostosowania czcionki (koloru, kroju, wielkości), podmiany obrazków w kartach oraz prędkości wyświetlania.

Np. jeśli zmienisz kolor czcionki lub jej wielkość w lekcji i użyjesz funkcji „Drukuj”, wydrukujesz dokładnie tak zmodyfikowane karty jak tego oczekujesz

Karty z bitami inteligencji według Glenna Domana muszą być:

precyzyjne

pojedyncze

jednoznaczne

rzeczywiste

duże

Jeden bit zawiera słowo z lektorem oraz obrazek przedstawiający prezentowany materiał w klarowny sposób.