Ładowanie ...

Matematyka

wczesne, intuicyjne nauczanie

Program „Maluch Czyta” pozwala rozwijać również umiejętności lewo – półkulowe.

W tej kategorii można znaleźć lekcje tematycznie powiązane z matematyką, m. in.:

Ilości
Dodawanie
Odejmowanie
Mnożenie
Dzielenie
Ułamki
Procenty
Liczby
Czas

Zaletą programu jest rewolucyjny sposób prezentacji treści, w sposób, jaki nigdy wcześniej nie był możliwy, co sprawia że dziecko jest zaangażowanie w naukę a proces uczenia staje się niezwykle łatwy dla rodziców.

Zakres tematyczny

Podstawy liczenia

Sposób w jaki małe dzieci rozwijają umiejętności lewo półkulowe jest oparty na doświadczeniach. Liczenie może stać się łatwe i przyjemne dzięki nauce intuicyjnej oraz wykorzystaniu różnych kształtów co skutecznie przyciąga uwagę podczas nauki.

Dziecko uczy się rozpoznawać liczby bazując na prezentowanych kartach – ilościowo, w sposób naturalny.
W przyszłości pozwoli to na łatwiejsze przyswajanie sobie treści technicznych.

Nauka matematyki może być zabawą

Najgorszą rzeczą jaką można zrobić jest zrażenie dziecka do nauki.

Nauka musi absorbować i ciekawić.

Dbając o pozytywne nastawienie wdrożyliśmy szereg usprawnień pozwalających na przykucie uwagi nawet najbardziej aktywne dzieci.

Ilości

W tej kategorii cały nacisk jest położony na kojarzenie liczb z kartami przedstawiającymi ich ilość. O wiele łatwiej jest małemu dziecku poznawać liczby przez wykorzystanie procesu kojarzenia.

Każda prezentowana karta jest odczytywana przez lektora więc podczas nauki działamy również na słuch dziecka. Wykorzystanie wielu zmysłów bardzo ułatwia zapamiętywanie.

Symbole i kształty

Podstawą matematyki są symbole i kształty. Aplikacja pozwala na przedstawienie ich w przystępny i klarowny sposób. Przed przejściem do bardziej złożonych kart (działań, porównań, sekwencji, wzorców) zachęcamy do rozpoczęcia nauki od podstawowych pojęć.

Działania na liczbach

Jest to ostatnia i najbardziej złożona dziedzina matematyki.
W tej podkategorii Twoje dziecko pozna podstawy liczenia: dodawani, odejmowanie, mnożenie, dzielenie oraz nauczy się porównywać liczby.
Lekcje są pogrupowane według zakresu liczb co daje możliwość swobodnego wyboru stopnia trudności.

Zaletą naszej aplikacji jest losowość. Kolejność działań nigdy się nie powtórzy a elementy na kartach generowane są dynamicznie.